14 lipca, 2024

Pomalujdom.pl

Informacje o budownictwie, architekturze i ogrodzie

dom

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania dotyczące bezpieczeństwa w domu

Nauka o bezpieczeństwie domu jest czymś, co wszyscy właściciele domów muszą zrobić. Konieczne jest jednak przebrnięcie przez szeregi informacji na ten temat. Poniższy artykuł zawiera najważniejszą strategię bezpieczeństwa domowego, która naprawdę działa.

Zawsze miej zamki po wprowadzeniu się do nowego domu. Nie wiesz, ile kluczy zostało rozdanych. Zrób to samo, jeśli zdarzy Ci się źle umieścić swoje klucze.

Systemy bezpieczeństwa domu zrobić więcej niż tylko dźwięk alarmu, który wychodzi podczas włamania. Większość z nich może ułatwić dźwięki alarmu każdy wchodzi. Może to być cenne dla rodziców, którzy mają małe dzieci, aby wiedzieli, kiedy ich dzieci otworzyły lub zamknęły drzwi.

Nad drzwiami lub pod wycieraczkami nie są mądre pomysły. Jedno dobre miejsce do ukrycia zapasowego klucza jest w obroży psa.

Wyłącz dzwonki na wszystkich telefonach, jeśli zamierzasz być daleko. Ciągle dzwoniący telefon, który dzwoni bez końca, jest znakiem dla włamywaczy, że nie ma Cię w domu i może zwiększyć szanse, że zostaniesz okradziony.

Nigdy nie pozwalaj obcym wejść do domu. Bez względu na to, jaką wymówkę przedstawi dana osoba, nie wolno Ci pozwolić na wejście do domu. Jest to pierwsza zasada utrzymywania sprzętu bezpieczeństwa w domu.

Zobacz, czy departament policji w twoim rejonie ma jakieś programy inspekcji domu lub inne programy ochrony. Wiele wydziałów policji oferuje programy, które mogą obejmować inspekcje domowe, jak na przykład na temat samoobrony lub innych rzeczy związanych z Twoim domem. Zadzwoń do lokalnego departamentu policji i zapytaj, co jest dostępne.

To pomoże utrzymać go z dala od złodziei i wandali.To może również utrudnić włamywaczom śledzić, gdy jesteś z dala od domu.

Porozmawiaj z sąsiadami.

Ściany są poręczną kryjówką. Możesz ukryć małe kosztowności w swoich ścianach. Możesz użyć otworu dostarczonego przez płytę przełącznika elektrycznego lub gniazdek elektrycznych jako kryjówki. Włóż fałszywy klucz.

Nie ukrywaj dodatkowego klucza pod dywanikiem lub roślinami. Wydaje się, że są to świetne miejsca dla Ciebie, gdy próbują wprowadzić Twój klucz. Złodzieje są świadomi tych miejsc.

Ukryj okablowanie systemu zabezpieczeń domu. Intruzi mogą unieszkodliwić dom przecinając przewody. To sprawi, że będziesz bezpieczniejszy.

Każdy właściciel domu powinien nauczyć się wszystkiego, co może, aby chronić swój dom. To powiedziawszy, nie jest łatwo dowiedzieć się, czego się uczyć. Mądrze jest kształcić się na temat bezpieczeństwa w domu, a następnie umieścić tę wiedzę do dobrego wykorzystania.