27 maja, 2024

Pomalujdom.pl

Informacje o budownictwie, architekturze i ogrodzie

pawilony ogrodowe

Zastosowanie pawilonów ogrodowych w sadownictwie

Szukasz alternatywy dla magazynu, w którym możesz przechowywać swoje zbiory? Potrzebujesz miejsca do przechowywania nawozów i innych elementów niezbędnych do uprawy sadu? Jednocześnie nie masz możliwości wybudowania dodatkowego pomieszczenia w przestrzeni swojego sadu, dlatego zadanie to wydaje się trudniejsze, niż mogłoby się wydawać? Przychodzimy z pomocą! W naszym krótkim poradniku znajdziesz wszystkie niezbędne informacje o tym, jak wykorzystać pawilony ogrodowe oraz na co zwrócić uwagę podczas ich zakupu.

Pawilony ogrodowe – czym są?

Pawilony ogrodowe to nic innego niż proste konstrukcje, które możesz samodzielnie postawić i – co najlepsze – przemieszczać w sytuacji, kiedy zajdzie taka potrzeba. Jednocześnie pawilony ogrodowe są dużo tańszą alternatywą dla dużych magazynów murowanych. 

Sam zakup materiałów jest dużo, dużo tańszy niż w przypadku materiałów budowlanych, a co więcej, odpadają koszty tak zwanej robocizny. Pawilony ogrodowo składają się bowiem ze stalowej konstrukcji oraz poszycia PVC, które chroni przed deszczem. A wszystko jesteś w stanie zamontować samodzielnie, korzystając ewentualnie ze wsparcia swoich współpracowników. Pawilony ogrodowe – dascompany.com – to rozwiązanie, które dopasujesz pod swoje potrzeby również pod kątem rozmiaru. 

Wszystko to możliwe jest ze względu na opcję wyboru dogodnego rozmiaru w dostępnym na stronie sklepu narzędziu do projektowania. 

Pawilony ogrodowe – jak wykorzystać je do hodowli roślin?

Pawilony ogrodowe ze względu na możliwość dostosowania rozmiaru oraz zainstalowania systemu wentylacji, mogą służyć jako szklarnie dla sadzonek. Co więcej, wewnątrz można zamontować także tunele foliowe. 

Będą one świetnym środowiskiem dla warzyw i innych roślin lubiących określone warunki klimatyczne, niekoniecznie dostępne w Polsce przez cały okres wegetacji. Po zakończeniu okresu hodowli pawilony można przygotować na kolejny sezon lub zdemontować i przenieść w inne miejsce. 

Pawilony ogrodowe jako magazyn 

W uprawie roślin użytkowych ważne są nie tylko warunki, w jakich te rosną, ale także miejsce, w których można by je przechowywać. Do tego celu również można wykorzystać pawilony ogrodowe. W ten sposób można im zapewnić optymalne warunki i ochronę przed niekorzystnym działaniem pogody. W ten sam sposób pawilony ogrodowe wykorzystywane są przez duże markety budowlane posiadających dział zewnętrzny.