25 czerwca, 2024

Pomalujdom.pl

Informacje o budownictwie, architekturze i ogrodzie

wynajem szalunków

Czy wynajem szalunków opłaca się firmom?

Nie da się ukryć, że technika szalowania na przestrzeni lat wielokrotnie ulegała przeróżnym zmianom i rewolucjom. Szalunki znacznie ewoluowały i przybrały bardziej profesjonalną formę od tej, która obowiązywała na początku. Jednak niezmienna pozostała jedna rzecz. Otóż szalunki są w dalszym ciągu niezbędne podczas budowy ławy oraz stóp fundamentowych. Wykorzystuje się je również przy wznoszeniu ścian żelbetonowych, stropów czy nawet i schodów. Jednak szalunki to dość pokaźna inwestycja, wobec tego czy ich wynajem jest opłacalny?

Wynajem szalunków- na czym on polega?

Szalunki to jedne z podstawowych elementów konstrukcyjnych, które z całą pewnością są niezbędne w każdej firmie związanej z branżą budowlaną. Wobec tego profesjonalne firmy zajmujące się ich produkcją, oferują oprócz kupna usługę wynajmu. Jest to tak naprawdę bardzo ciekawa alternatywa dla firm, które takich szalunków potrzebują “na chwilę”. Mogą one wówczas wybrać ich przeróżne rodzaje jak np. szalunki słupowe czy szalunki mini box i nie martwić się tym, że potrzebne jest zaaranżowanie odpowiedniego miejsca na ich składowanie. Wynajem szalunków to bardzo korzystna usługa, gdyż umożliwia korzystanie z nich jedynie przez określony czas, a następnie szalunki te wystarczy jedynie zwrócić.

Kiedy wynajem szalunków się opłaca?

Kupno własnych szalunków z pewnością dla wielu firm wydaje się rozsądną opcją. Szczególnie jeśli często wykonują one monolityczne konstrukcje z betonu. Posiadanie szalunków na własność może być opcją kuszącą, jednak nie zawsze. Wynajem szalunków opłaci się w szczególności firmom, które będą korzystały z nich dość rzadko. Dlaczego? Przede wszystkim będzie to dla nich znacznie tańsze rozwiązanie. Nie trzeba martwić się bowiem samymi kosztami zakupu szalunków, a także nie trzeba wynajmować magazynku lub hali na ich dodatkowe przechowywanie. Wobec tego jeśli firma będzie korzystać z szalunków w dość “sezonowy” sposób, to można śmiało powiedzieć, że wynajem będzie dla niej o wiele bardziej opłacalny. Jednak w tym momencie, bardzo ważną kwestią będzie wybór dostawcy. Doświadczeni, zapewnią firmom rozwiązania, które są szyte na ich miarę. Co więcej wybierając dostawcę z dobrą renomą na rynku i wieloletnim doświadczeniem w branży, firma jednocześnie zyska gwarancję, że dostaje szalunki, które są maksymalnie wytrzymałe oraz odporne. Oczywiście, z pewnością znaczenie ma tutaj również cena, jednak finalny koszt zwykle uzależniony jest od długości wynajmu, a także ewentualnego rodzaju szalunków.