25 czerwca, 2024

Pomalujdom.pl

Informacje o budownictwie, architekturze i ogrodzie

Tabletki odtłuszczające Rowenta

Tabletki odtłuszczające są bardzo ważnym punktem wyposażenia każdego ekspresu do kawy. Zakupując własny ekspres należy o niego odpowiednio dbać. W przeciwnym razie produkowana kawa z pewnością nie będzie cieszyć odbiorcę. W środku ekspresu chcąc nie chcąc zbiera się kamień czy lepiący tłuszcz, które ograniczają możliwości ekspresu. Tabletki odtłuszczające Rowenta są bardzo cenionym akcesorium pielęgnacyjnym dla ekspresu do kawy.

Tabletki odtłuszczające Rowenta – jak użytkować

Użytkowanie tabletek odtłuszczających Rowenta nie należy do rzeczy bardzo trudnych. Cały proces zamyka się w kilkunastu minutach, a praca wykonywana jest praktycznie samodzielnie przez detergent znajdujący się we wnętrz tabletki. Detergenty potrafią usuwać tłuszcz z powierzchni różnych elementów wyposażenia kuchennego nadając im czystość. W przypadku ekspresów nie jest inaczej!

Pierwszym etapem będzie przygotowanie ekspresu do odtłuszczania. Polega ono na opróżnieniu zbiornika na kawę i napełnieniu zbiornika na wodę. Następnie podstawia się pusty kubek/filiżankę, która będzie zbierała wydostający się z ekspresu roztwór wodny. Kolejnym krokiem jest dodanie tabletki odtłuszczającej i uruchomienie dowolnego programu ekspresu. W połowie trwania programu należy go zatrzymać poprzez wyłączenie ekspresu z gniazdka. Teraz wystarczy poczekać około kwadransu w trakcie, którego detergent pochodzący od tabletki odtłuszczającej usuwa tłuszcz z wnętrza ekspresu. Po upływie tego czasu włącza się ekspres, a program kończy swoje działanie uzupełniając kubek wodą, w której znajdują się zanieczyszczenia.

Co ile stosować tabletki odtłuszczające Rowenta?

Tabletki odtłuszczające Rowenta należy stosować w zależności od regularności produkowanej kawy. W przypadku standardowej produkcji domowej kawy wystarczy wprowadzać jedną tabletkę odtłuszczająca na okres dwóch miesięcy. Po upływie tego czasu proces się powtarza. Producent zarzeka, że mniej więcej co 250 standardowych kaw powinno się odtłuszczać ekspres – mniej więcej sięga to właśnie okresowi 8 tygodni.